Łańcuszki - rodzaje splotów

Łańcuszki - rodzaje splotów
 1. Pancerka

Jeden z bardziej popularnych wzorów łańcuszka: spłaszczone ogniwa w połączeniu z oszlifowanymi brzegami tworzą masywny splot, który z chęcią noszą nawet mężczyźni. Charakterystycznym dla pancerki jest odbijanie światła dzięki szlifowaniu.

 

 1. Żmijka

Charakterystyczne dla łańcuszków tego rodzaju jest bardzo miękkie układanie się w zagięciach, co jest cenione, jako baza do zawieszek i wisiorków. Żmijka może występować w różnych rodzajach splotów: okrągłym, kwadratowym i ośmiokątnym. Najczęściej występuje jako cienki i delikatny łańcuszek

 

 1. Ankier

Łańcuszek, którego wzór inspirowany był splotem łańcuchów na których mocowano kotwice w statkach. Charakterystyczne dla tego rodzaju splotu jest ogniwo łączące dwa kolejne elementy. W zależności od wielkości oczek – noszony zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

 

 1. Singapur

Ogniwa tego łańcuszka przypominają pancerkę, a jego przestrzenny splot przywodzi na myśl strukturę DNA. Łańcuszki tego rodzaju noszone są zarówno z zawieszkami jak i solo.

 

 1. Kostka

Splot tego łańcuszka to ściśle połączone ze sobą małe kosteczki. Jest to najbardziej delikatny typ łańcuszka, stanowiący idealną bazę pod zawieszki.

 

 1. Figaro

Figaro to połączenie pancerki (2-4 małe oczka) i w zależności od modelu, elementu przedłużonego. Łańcuszki o splocie figaro noszone są zarówno przez kobiety (w wersjach delikatniejszych) jak i mężczyzn (bardziej masywne wersje).

 

 1. Lisi ogon

Łańcuszek składa się z nici plecionych ze sobą w warkocz, przypominający końcówkę lisiej kity. Lisie ogony mają ograniczone możliwości wyginania swojej struktury.

 

 1. Kordel

Splot wyglądający na masywny i mocno skręcony. Prezentuje się solidnie, przez co wygląda na ciężki ale w rzeczywistości jest to delikatny, dmuchany łańcuszek. Charakterystyczny dla tego łańcuszka jest skręcony i bogaty splot.

 

 1. Popcorn

Wzór tego łańcuszka przypomina połączone ze sobą w rożny sposób malutkie kuleczki.

 

 1. Bizantyjski

Łańcuszek o splocie wykonanym z połączonych w specyficznym układzie kółek lub innych kształtów tworzących ciekawy charakterystyczny wzór. Każdy element przechodzi przez cztery kolejne.

 

 1. Bismarck

 

Łańcuszek, którego splot wykonany jest z kilku rzędów połączonych ze sobą owalnych pierścieni, które biegną równolegle do siebie. W zależności od efektu, jaki ma być końcowo uzyskany, łańcuszki te składają się z różnej ilości rzędów.

 

 1. Książę Walii

Splot charakteryzuje skręceniem kolejnych ogniw łańcucha (podobnie do splotu Singapur), najczęściej w kształcie kółek, które łączą się z minimum czterema innymi.

 

 1. Kłos

Splot tego łańcuszka, to małe ogniwa które złożone są ze sobą w kształt ósemki.

 

 1. Cardano

Łańcuszek składa się z modułów połączonych przegubami. Splot przypomina linkę, która dobrze się układa. Można spotkać łańcuszki o przekroju ośmiokątnym, kwadratowym lub okrągłym.

 

 1. Rybie ości lub jodełka

Płaski łańcuszek, którego ogniwa wymodelowane są w kształt liter "S" lub "V" idealnie przylegających do siebie.

1 Comments

  • Avatar
   Roma
   paź 17, 2017

   Mężczyźni coraz chętniej eksperymentują z modą. Bawią się dodatkami. Już nie tylko krawat czy zegarek jest zauważany przez facetów. Sięgają po te bardziej nowoczesne formy takie jak bransoletki, zawieszki, łańcuszki oraz breloki do kluczy. Informacje na temat sploty łańcuszków przeczytałam na http://www.femino.pl/lancuszki-meskie-to-klasyk-wsrod-bizuterii/

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Top